جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اقامت یونان

با گرفتن اقامت یونان آینده خود و خوانواده خود را تضمین کنید !!

اخذ اقامت یونان :

مهاجرت به یونان یکی از ساده‌ترین راه‌های مهاجرت به اروپا و اقامت در حوزه شنگن برای ایرانیان می‌باشد. اگرچه یونان از کشورهای ثروتمند اروپا به حساب نمی‌آید، اما زندگی در آنجا آرزوی بسیاری از مردم است. کشور یونان یکی از بهترین گزینه‌های مهاجرت به اروپا است و دارای مزایای بسیاری می‌باشد.
این کشور با جاذبه‌های تاریخی غنی، هوای متعادل و مکان‌های گردشگری و تفریحی، شرایط متفاوتی را برای خارجیان ایجاد کرده است تا از اقامت در این کشور بهره‌مند شوند. برای بهره‌مندی از امتیازات اقامت در این کشور، مهاجران می‌توانند از دو طریق زیر اقدام کنند:

اقامت موقت یک ساله با حق تمدید سالانه.

اقامت دائم با تابعیت یونان.

مزایای اقامت یونان

سفر به حوضه شنگن

با داشتن اقامت یونان، افراد می‌توانند به کلیه کشورهای عضو حوزه شنگن بدون هیچ محدودیتی سفر کنند.

تحصیل رایگان

مدارس و دانشگاه‌ها برای فرزندان افرادی که اقامت یونان را دارند به صورت رایگان می‌باشد.

زمان کوتاه

برای دریافت اقامت یونان، پروسه گرفتن اقامت در زمان بسیار کوتاهی نسبت به دیگر کشورها انجام می‌شود و این پروسه فقط ۳ ماه طول می‌کشد.

گرفتن اقامت والدین

یکی از مزایای مهم شهروندی یونان این است که فرد متقاضی با گرفتن اقامت می‌تواند برای والدین خود و والدین همسرش نیز اقدام نماید. این یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد اقامت یونان می‌باشد.

رشد اقتصادی

در سال‌های اخیر، کشور یونان رشد اقتصادی قابل توجهی نسبت به سال‌های قبل داشته است و بستر مناسبی برای سرمایه‌گذاری در این کشور ایجاد شده است.

فاصله جغرافیایی کم با ایران

فاصله جغرافیایی نزدیک با ایران و مسافت هوایی کم باعث شده است که بسیاری از ایرانیان به دنبال اخذ شهروندی این کشور باشند.

امکان دریافت پاسپورت

با اخذ اقامت کوتاه‌مدت کشور یونان، این امکان وجود دارد که پس از مدتی و با رعایت شرایط لازم، پاسپورت یونان را نیز دریافت کنید.

ایحاد کسب و کار

در کشور یونان، پس از اخذ اقامت، می‌توانید با ایجاد کسب و کار خود را به عنوان سرمایه‌گذار معرفی کنید و از سود سرمایه‌گذاری خود بهره‌مند شوید.

اخد اقامت موقت از طریق تمکن مالی

کسب درآمد در کشور مبدأ و اثبات درآمد ماهانه به دولت یونان به معنی تمکن مالی می‌باشد. اثبات تمکن مالی برای افرادی که در کشور مبدأ دارای کسب و کار و سرمایه هستند، مناسب می‌باشد. با نشان دادن درآمد ماهانه، سرمایه و دیگر امور مالی، فرد متقاضی و اعضای خانواده‌اش می‌توانند اقامت موقت یونان را از طریق تمکن مالی دریافت کنند.

میزان درآمد ماهانه برای تمکن مالی

اگر به دنبال دریافت اقامت از طریق تمکن مالی (ویزای خود حمایتی) هستید، باید بتوانید برای هر یک از اعضای درخواست کننده درآمدی معادل ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ یورو اثبات کنید. این درآمد می‌تواند شامل سود سهام، درآمد حاصل از اجاره ملک و سایر منابع مالی مشابه باشد.
توجه داشته باشید که برای اقامت دائم از طریق تمکن مالی، باید سالانه مبلغ ۲۴ هزار یورو درآمد ثابت داشته باشید و این میزان درآمد را اثبات کنید. تمامی این موارد برای اخذ اقامت از طریق تمکن مالی به مدت یک سال الزامی است.

مراحل دریافت اقامت یونان از طریق تمکن مالی

اول:

دریافت ویزای شنگن یونان تایپ D.

دوم:

سفر به کشور یونان به همراه مدارک مورد نیاز برای انجام امور اداری و افتتاح حساب بانکی. توجه داشته باشید که کارشناس مربوطه از شرکت شانلی گشت تا پایان سفر در کنار شما خواهد بود.

سوم:

واریز مبلغ حداقل ۵۰,۰۰۰ یورو به حساب خودتان در یونان.

چهارم:

بازگشت به ایران و پیگیری امور مربوطه از طریق کارشناس شانلی گشت.

پنجم:

آماده شدن کارت اقامت ۲ ساله یونان.

اقامت یونان از طریق سرمایه گزاری

در سال‌های اخیر، دولت یونان برای جذب و تشویق سرمایه‌گذاران خارجی، اقامت دائم از طریق ویزای سرمایه‌گذاری را برای متقاضیان فراهم کرده است. این روش ارزان‌ترین روش سرمایه‌گذاری در کل اتحادیه اروپا برای اخذ اقامت دائم می‌باشد. یکی دیگر از دلایلی که این نوع ویزا را محبوب کرده است، کوتاه بودن زمان صدور ویزای اقامت دائم می‌باشد. پروسه دریافت اقامت دائم از طریق سرمایه‌گذاری، پس از خرید ملک در یونان، حدود ۱ ماه تا ۴۰ روز به طول می‌انجامد. جالب اینجاست که با اخذ اقامت دائم از طریق سرمایه‌گذاری، هیچ اجباری به حضور در کشور یونان نیست. مالک یا همان سرمایه‌گذار می‌تواند ملک خود را اجاره دهد و بهای آن را دریافت نماید.

حداقل میزان سرمایه‌گذاری

حداقل میزان سرمایه‌گذاری برای خرید ملک در کشور یونان برای دریافت اقامت، ۲۵۰ هزار یورو می‌باشد.

مزایای اصلی اقامت دائم

از مزایای اصلی اقامت دائم می‌توان به دریافت اقامت برای فرد متقاضی و افراد خانواده اشاره کرد.

اقامت طلایی (گلدن ویزا)

با اخذ اقامت طلایی یا همان “گلدن ویزا”، فرد متقاضی و تمامی افراد خانواده می‌توانند از مزایای شهروندی کشور یونان بهره‌مند شوند.

انواع سرمایه گذاری در یونان برای اخد اقامت گلدن ویزا : 

 

خرید ملک مسکونی. 

خرید ملک تجاری.

سرمایه گذاری و خرید کسب و کار. 

میزان سرمایه گذاری برای گلدن ویزا : 

 

 

حداقل قیمت : ۲۵۰،۰۰۰ €

میانگین ۵۰۰،۰۰۰ € 

توجه داشته باشید میزان سرمایه گذاری در کشور یونان در سال های قبل برای اخذ اقامت گلدن ویزا، معادل ۲۵۰،۰۰۰ € بوده است. با پرداخت مبلغ ۲توجه داشته باشید که میزان سرمایه‌گذاری در کشور یونان برای اخذ اقامت گلدن ویزا در سال‌های قبل معادل ۲۵۰,۰۰۰ یورو بوده است. با پرداخت این مبلغ، متقاضیان می‌توانستند در هر جایی از یونان برای گرفتن گلدن ویزا اقدام کنند. اما از سال ۲۰۲۲ این قانون کمی تغییر کرده است.

شرایط جدید سرمایه‌گذاری:

  1. مناطق تعیین شده توسط دولت یونان:

    • اگر متقاضی بخواهد برای گلدن ویزا با مبلغ ۲۵۰,۰۰۰ یورو سرمایه‌گذاری کند، فقط می‌تواند در مکان‌هایی که دولت یونان تعیین کرده است، این کار را انجام دهد.

  2. مناطق خارج از محدوده تعیین شده:

    • اگر فرد بخواهد در مناطقی خارج از محدوده تعیین شده توسط دولت یونان سرمایه‌گذاری کند، باید حداقل مبلغ ۵۰۰,۰۰۰ یورو برای سرمایه‌گذاری در نظر بگیرد.

این تغییرات به منظور تنظیم بهتر بازار املاک و جذب سرمایه‌گذاری‌ در مناطق خاصی از کشور یونان انجام شده است.۵۰،۰۰۰ € در هر جایی از یونان افراد متقضی میتوانستند برای گرفتن گلدن ویزا اقدام کنند. اما از سال ۲۰۲۲ این قانون کمی تغییر کرده و متقاضی اگر بخواهد برای گلدن ویزا با مبلغ ۲۵۰،۰۰۰ € سرمایه گذاری کند فقط در مکان هایی که دولت یونان تعیین کرده باشد میتوانند با این مبلغ برای گلدن ویزا اقدام کنند. و اگر فرد بخواهد در مناطق خارج از محدوده ۲۵۰،۰۰۰ € اقدام به سرمایه گذاری کند آنگاه باید حداقل مبلغ ۵۰۰،۰۰۰ € برای سرمایه گذاری در نظر بگیرد. 

پیمایش به بالا